Volvo EX90 Twin Motor Performance Ultra AWD 517HK 5d Aut.
819.700 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Pris 879.900 Kr
Inkl. leveringsomkostning
| Mærke | Volvo |
|---|---|
| Model | XC90 |
| Variant | 7 Sæder 2,0 T8 Recharge Plugin-hybrid Ultimate AWD 455HK 5d 8g Aut. |
| Kilometer | 65.000 Km |
| Registreringsdato | 29/09/2022 |
| Gearkasse | Aut. |
| Motor størrelse | 1969 Cc |
| Modeltype | SUV |
| Farve | Crystal White |
| Gear | 8 |
| Døre | 5 |
| Sæder | 7 |
| Cylindre | 4 |
| Energiklasse | A+++ |
| Brændstof | B/EL hybrid |
| Brændstofforbrug km/l | 31.8 |
| Totalvægt | 2950 kg |
| Længde | 4950 cm |
| Bredde | 2008 cm |
| Højde | 1776 cm |
| Nummerplade | DX56520 |
| Træk | Firehjulstræk |
| Biltype | Personbil |
| Reference | 3838054 |
| Max bugsering (uden bremser) | 750 kg |
| Max bugsering (med bremser) | 2400 kg |
| 22" Alufælge, Adaptive forlygter, Adaptive LED Forlygter, Anhængertræk svingbart (elek.), Anhængertræk, El soltag, El komfortsæder, El indst. førersæde m. memory, El-foldbare spejle m. varme, El-justerbar lændestøtte, Fartpilot adaptiv, Fartpilot intelligent adaptiv, Frontkamera, Harman Kardon lydanlæg, Head-up display, Håndfri telefon, Klimapakke, Klimaanlæg 4-zoner, Massage i forsæderne , Musikstreaming via bluetooth, Regnsensor, Parkeringssensor for/bag, Panoramasoltag, Nøglefri adgang og håndfri åbning af bagklap, Navigation, Varme i bagsæde, USB-C, Undervogn m. adaptiv dæmpning , Sædevarme for/bag, Stemmestyring, Sportssæder, Fuld LED forlygter, Kurvelys aktivt, Luftundervogn, Tonede ruder, 7 sæder, El-justerbart førersæde med memory, Blindvinkelassistent, Adaptiv Fartpilot, Volvo Cars-app |
VOLVO XC90 T8 ULTIMATE DARK.
BILEN ER MED VOLVOS GOOGLE SYETEM OG 3 LAGS BATTERI.
VOLVO SELEKT GARANTI 2 ÅR.
⭐ LUFTUNDERVOGN ⭐ SEMI ELEKTRISK TRÆKKROG ⭐ NAPPALÆDER MED VENTILATION OG MASSAGE ⭐ HEAD UP DISPLAY ⭐ SOLTAG ⭐ 360 GRADERS KAMERA ⭐ 22 TOMMER ALUFÆLGE
Denne bil er en del af Volvo Selekt-programmet, hvilket giver dig følgende fordele: ✓ Garanti til bilen bliver 5 år gammel fra 1 reg. dato ✓ 12 måneders Volvo Assistance. ✓ 155 punkt tjek af vores Volvo-uddannede teknikere. ✓ Leveret med den nyeste software opdatering. ✓ Kun monteret med originale Volvo-reservedele.
UDSTYR: ULTIMATE model: Semi elektrisk trækkrog. Luftundervogn. Massage i førersæderne. 360 Surrond View Kamera, Adaptiv Fartpilot, Aircondition, Apple CarPlay, Aut. afbl. bakspejl, Aut. lysstyring, Aut. nebl. bakspejl og sidespejle, Aut. nedblændeligt bakspejl, Automatgear, Automatisk fjernlys , Automatisk op-/nedblænding, Bakkamera, Bluetooth, Centrallås, DAB radio, DAB+ radio, Digital instrumentering, El indst. førersæde m. memory, El indst. forsæder, El indst. førersæde, Elektrisk bagklap, El-foldbare spejle, El-foldbare spejle m. varme, El-håndbremse, Elruder for, Elruder for/bag, El-spejle, El-spejle med varme, Fartpilot, Fartpilot adaptiv, Fjernbetjent centrallås, Head Up display, Håndfri telefon, Infocenter, Internet, Keyless go , Klimaanlæg 2-zoner, Klimaanlæg, Kørecomputer, Multifunktionsrat, Musikstreaming via bluetooth, Navigation, Nøglefri betjening, Nøglefri døre, Nøglefri med start/stop knap, Nøglefri start, Parkeringssensor for & bag, Radio, Regnsensor, Sportssæder, Sædevarme for & bag, Touchskærm , Touchskærm m. navigation , Udvendig temperaturmåler, USB stik, Varme i rattet, Volvo On Call, Aquablades med integreret sprinklerdyser, Auto op/nedblænding forlygter, Dynamisk kurvelys , El-justerbart førersæde, Fuld LED forlygter, Kurvelys, Kurvelys aktivt, LED baglygter, LED forlygter, LED kørelys, LED kørelys med Thors hammer signatur, Lygtevasker, Lyssensor, Sort Metallak, Solgardin i sideruder, Tagræling, Tonede ruder, 7 sidepladser, Armlæn, Armlæn bag, Bagagerumsdækken, Drive mode settings selektor, El-justerbar forsæde med 3 momery indstillinger, El-justerbar lændestøtte i forsæder, El-Soltag i Glas, Justerbar lændestøtte, Justerbart rat, Kopholder, Luftdyser ved bagsædet, Læderrat, Panorama soltag, Rat m. varme, Siddehyndeforlængelse og sidestøtte på forsæder, el-justerbar, Soltag, Splitbagsæde, Airbags , Automatisk bremsning efter kollision, Automatisk nødbremsesystem, Automatisk nødopkald, BLIS, Blindvinkelassistent, Brake Assist, CITY Safety, Collision Warning, Cross Traffic Alert, Distance alert, Dæktrykssensor, Færdselstavlegenkendelse m. fartbegrænser, Isofix, Lane Keeping Aid, Nødbremse, Selealarm, Skiltegenkendelse, Træthedsregistrering.
Autohuset Vestergaard - 11 bilhuse – 13 bilmærker – Altid 600 nyere brugte biler på lager – Kontakt os på www.autohuset-vestergaard.dk hvor vi er online frem til kl. 22:00 alle ugens 7 dage.
Pris 879.900 Kr
Inkl. leveringsomkostning
819.700 Kr
Inkl. leveringsomkostning
829.700 Kr
Inkl. leveringsomkostning
PERSONBILER