Detaljer
Oversigt
- Gearkasse Aut.
- Brændstof Elekricitet
- Døre 5
Specifikationer
| Mærke | Ford |
|---|---|
| Model | Puma Gen-E |
| Variant | EL Premium 168HK 5d Aut. |
| Gearkasse | Aut. |
| Modeltype | SUV |
| Farve | Frozen White |
| Gear | 1 |
| Døre | 5 |
| Sæder | 5 |
| Brændstof | Elekricitet |
| Brændstofforbrug km/l | 66.6 |
| Totalvægt | 2015 kg |
| Længde | 4214 cm |
| Bredde | 1930 cm |
| Højde | 1555 cm |
| Træk | Forhjulstræk |
| Biltype | Personbil |
| Reference | 5323729 |
| Max bugsering (uden bremser) | 750 kg |
| Max bugsering (med bremser) | 750 kg |
Udstyr
| 12,8'' Digital instrumentering, Android Auto Wireless, Apple CarPlay Wireless, Aut. nedblændeligt bakspejl, Automatgear, Automatisk op-/nedblænding, B&O Sound system, Bakkamera, Bluetooth, DAB radio, El-bagklap med fodsensor, El-foldbare spejle m. varme, El-håndbremse, Elruder for/bag, Fartpilot, Fjernbetjent centrallås, Håndfri telefon, Klimaanlæg, Kørecomputer, Navigation, Nøglefri adgang og håndfri åbning af bagklap, Opvarmet forrude, Parkeringssensor for/bag, Regnsensor, Servo, Sædevarme for, Touchskærm, Trådløs mobilopladning, Udvendig temperaturmåler, USB stik, Varme i rat, 18" Alufælge, DC Hurtiglader, Frunk, LED baglygter, LED Kørelys, Matrix LED forlygter, Mørktonede ruder bag, Armlæn, Delkunstlæderindtræk, Dobbelt bagagerumsbund, Fleksibel bagagerumsbund, Højdejusterbart førersæde, Højdejusterbart passagersæde, Kopholder, Læderrat (Kunstlæder), Multijusterbart rat, Splitbagsæde, 3-Faset, 6 Airbags, ABS, Antispin, Automatisk nødbremsesystem, Automatisk nødopkald, Dæktrykssensor, ESP, Isofix, Kollisionsadvarsel, Lyssensor, Selealarm, Selestrammer, Skiltegenkendelse, Startspærre, Træthedsregistrering, Type-2 ladekabel |
Beskrivelse
SPAR KR. 20.000 PÅ FABRIKSNY FORD PUMA GEN-E TIL OMGÅENDE LEVERING
Ekstraudstyr: ⭐ Frozen White standardlak
Elektrisk info: 🔋 Elektrisk Rækkevidde jf. WLTP: 364 km. 🔋 Opladningstid 10-80 % via DC-hurtigladning: 23 min. 🔋 Opladningstid 0-100 % via AC-opladning: 5 timer 44 minutter 🔋 Batterikapacitet: 43 kWh
Hos Autohuset Vestergaard er vi specialiseret i at hjælpe dig med dit næste bilkøb. Med over 40 års erfaring i køb og salg af alle slags biler står vi klar til at hjælpe dig med lige netop dit behov i forbindelse med dit næste bilkøb.
Hos Autohuset Vestergaard får du altid: 🚚 Serviceaftaler til alle brugte biler. Priserne starter fra kun 130,- pr. måned! 💳 Attraktive finansieringsmuligheder med og uden udbetaling! 💼 Konkurrencedygtige forsikringer 🔄 Vi tager alle biler i bytte! 💳 Mulighed for udvidet garanti
🏁 Klik ind på Autohuset Vestergaard.dk og tryk på "Kom igang" for at se alle dine muligheder! Husk du har 14 dages returret og gratis hjemmelevering ved onlinekøb! 🚀
Kontakt os
Kontakt os
Åbningstider
Man-Fre: kl. 09.00-17.30
Lør-Søn kl. 11.00-16.00
Om os
Hos Autohuset Vestergaard går vi ikke på kompromis med vores ydelser. Som kunde hos os kan du altid forvente den bedste service for dig og din bil. Vi er autoriseret Ford forhandler og serviceværksted. Samtidig har vi altid et stort udvalg af nyere brugte og nye biler på lager.
Ford Puma Gen-E EL Premium 168HK 5d Aut.
Pris 227.740 Kr
Ekskl. moms