Volvo EX90 Twin Plus AWD 408HK 5d Aut.
739.900 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Pris 819.700 Kr
Inkl. leveringsomkostning
| Mærke | Volvo |
|---|---|
| Model | EX90 |
| Variant | Twin Motor Performance Ultra AWD 517HK 5d Aut. |
| Kilometer | 25.840 Km |
| Registreringsdato | 23/04/2025 |
| Gearkasse | Aut. |
| Modeltype | SUV |
| Farve | Crystal White metal |
| Gear | 1 |
| Døre | 5 |
| Sæder | 7 |
| Brændstof | Elekricitet |
| Brændstofforbrug km/l | 44.1 |
| Totalvægt | 3390 kg |
| Længde | 5037 cm |
| Bredde | 1964 cm |
| Højde | 1744 cm |
| Nummerplade | 630646 |
| Træk | Firehjulstræk |
| Biltype | Personbil |
| Reference | 5358698 |
| Max bugsering (uden bremser) | 750 kg |
| Max bugsering (med bremser) | 2200 kg |
Bemærk VOLVO SELEKT Garanti inkl. i prisen. Denne bil er en del af Volvo Selekt-programmet, hvilket giver dig følgende fordele: ✓ Op til 5 års garanti ✓ 12 måneders Volvo Assistance. ✓ 155 punkt tjek af vores Volvo-uddannede teknikere. ✓ Leveret med den nyeste software opdatering. ✓ Kun monteret med originale Volvo-reservedele
Er du klar til at tage det næste skridt mod en bæredygtig fremtid med stil? Denne Volvo EX90 Twin Ultra kombinerer imponerende elektrisk ydeevne med luksus og sikkerhed i verdensklasse. Uanset om du søger en bil med kraftfuld acceleration eller et førsteklasses køretøj med avanceret teknologi, er denne model det perfekte valg.
Model: Volvo EX90 Twin Ultra Performance
✓ Dobbelt elektrisk motor ✓ Ydelse: Høj præstation med over 500 hk ✓ Rækkevidde: Op til 600 km på en enkelt opladning ✓ Ladning: Hurtigladning på op til 80% på kun 40 minutter ✓ Acceleration (0-100 km/t): 5,9 sekunder ✓ Drivlinje: 4-hjulstræk ✓ Volvo Pilot Assist: Avanceret førerassistentsystem for sikker og bekvem kørsel ✓ Sensus Infotainment System: 15-tommers touchskærm med Google navigation og apps ✓ Premium interiør: Luksuriøs kabine med læder og trædetaljer ✓ Intelligent sikkerhed ✓ Intellisafe med kollisionsadvarsel, blindvinkelassistent og meget mere ✓ Klimaanlæg: 4-zoners automatisk klimaanlæg for optimal komfort ✓ Panorama soltag ✓ Aktiv luftaffjedring & Aktiv undervogn ✓ Head-Up Display ✓ 360" kamera med parkerings sensor for og bag ✓ Wool Blend indtræk ✓ Google service ✓ Google Navigation med live opdatering ✓ 22" 5-spoke glossy black diamond cut ✓ Park Pilot ✓ Bowers & Wilkins audio
Bilen står hos Autohuset Vestergaard - Nærum. 7259 1800. Nærum hovedgade 1. 2850 Nærum
Pris 819.700 Kr
Inkl. leveringsomkostning
739.900 Kr
Inkl. leveringsomkostning
769.700 Kr
Inkl. leveringsomkostning
769.700 Kr
Inkl. leveringsomkostning
829.700 Kr
Inkl. leveringsomkostning
879.900 Kr
Inkl. leveringsomkostning
PERSONBILER